Sikça sorulan sorular (SSS)

Üyelik hesabı

'Şifremi unuttum' giriş ekranına tıklayın ve kayıtlı e-posta adresinizi doldurun.
Hayır. Oyunun bütünlüğünü ve üyelerin güvenliğini korumak için sadece Altınstar e-posta adresi için bir üyelik hesabı olabilir.
Bu mümkün değildir. Birden çok hesaba sahip olan üyelikler açıklama yapılmadan silinmektedir. Bu durumda oyuncu Dollar ve Stars kaybedecektir!
Tüm sorumluluk ve "şifre"nin güvenliği üyeye aittir. Üye güvenli bir şifre seçmekle yükümlüdür. Lütfen şifrenizi ve hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Şifrenizi düzenli olarak değiştirmenizi öneriyoruz. Biz Altınstar olarak size hiçbir zaman şifre sormayız, şifreniz giriş yapmak için ihtiyacınız olan tek şeydir.

Bağlantı

Öncelikle bilgisayarınızı ve ağ donanımlarınızı kapatınız. Sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın ve giriş yapmayı deneyin. Bu başarısız olursa sistem tarihi ve yılı doğru ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Sonra Sisteminizde çalışan bir Firewall yada benzer bir yazılım (proxy veya Websense filtreleme) olup olmadığını kontrol edin ve yazılımını doğrudan bilgisayarınızın Altınstarın internete bağlanma izni olduğundan emin olun. Bu yine başarısız olursa, lütfen "Bize Ulaşın" sayfası´nı kullanınız. Bizimle temasa geçtiğinizde lütfen her soruyla ilgili olarak bize mümkün oldukca fazla ayrıntı bildiriniz.
Çoğu zaman bu sorun kırık bağlantılar, yerel ağ (modemler, kablolama, kablolu ve kablosuz yönlendiriciler, vb.) veya Internet Servis Sağlayıcı (ISS) tarafından, bazen de ekran yönlendiricilerinin neden oldugu hatalardan kaynaklanabilir. Bu bizim kontrolümüz dışındadır.

1. Güvenlik duvarı yapılandırmasını açın (firewall).
2. Programlar veya Uygulamalar (kullandığınız yazılımlara göre farklılık gösterebilir) sekmesini tıklayın.
3. Altınstar ile ilgili liste dosyaları bulun.
4. Eğer engel varsa bu dosyaları "Çalıştır" ya da "İzin Ver" seçeneğine tıklayın.

Altınstar ile ilgili herhangi bir dosya bulamazsanız, kendiniz listeye eklemek zorundasınız. Eğer bu talimatlar işe yaramazsa, lütfen "Bize Ulaşın" sayfası´nı kullanınız. Bize özel talimatlarınız için kullanmakta olduğunuz güvenlik duvarının adını ve sürümünü yollayabilir veya kendi yazılım desteği için güvenlik duvarı satıcınıza başvurabilirsiniz.

Programı indirme

Yazılımı tekrar yükleyin. Kaydet seçeneğine tıklayın ve ardından dosyayı bilgisayarda kaydetmek istediğiniz yeri seçin. Programı indirdikten sonra açılan pencereden Çalıştır 'ı tıklayın. Aksi halde, dosyayı kaydettiğiniz konuma gidin ve devam etmek için yükleyiciye çift tıklayınız. Eğer bu talimatlar işe yaramazsa, lütfen "Bize Ulaşın" sayfası´nı kullanınız. Hangi işletim sistemini (örneğin, XP, Vista, MacOSX, vb.) kullanıyorsanız ve herhangi bir indirme yöneticisi veya güvenlik yazılımı (örneğin, CA Güvenlik Dairesi, Kaspersky, GData, vb.) varsa ve kullanıyorsanız bize bildirin. Yazılımı yüklemeye çalışırken aldığınız herhangi bir hata mesajını da ekleyebilirsiniz.
Bu hataların birkaç olası nedeni vardır. İlk olarak, kurulum dosyasının tüm kopyalarını çıkarmak için "Temporary Internet Files" silin. Daha sonra, geçici olarak tüm güvenlik yazılımı (anti-virüs veya güvenlik duvarı) kapatıp tekrar yazılımı indirmeyi deneyin. Yazılımı geçici olarak devre dışı bırakmak güvenlidir. Başarıyla yazılımı yükledikten sonra tüm yazılımları sadece yeniden kapatıp açmanız gerekecektir. Geçici dosyaları temizleme, yükleme ,silme ve güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakılması gibi sorunuz varsa, lütfen "Bize Ulaşın" sayfası ile bize ulaşın.
Eğer indirmek için sitemizde doğrudan bağlantı yapamıyorsanız sizin ve bizim sunucular arasında bir bağlantı sorunu olması mümkündür. Maalesef bizim yazılım diskte mevcut değildir ve sadece internetten indirerek temin edilebilirsiniz. Yazılımı alabilmek için bizde bazı alternatif yollar var. Lütfen "Bize Ulaşın" sayfası ile ulaşın ve mümkün olduğunca fazla bilgi gönderin ve biz problemin çözümünü size ulaştırmaya çalışacagız.Bize kullandığınız tarayıcının (örneğin Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, vb) adı ve bir indirme yöneticisi veya güvenlik yazılımı (örneğin, CA Güvenlik Dairesi, Kaspersky, GData, vb) kullanıyorsanız. bize bildiriniz. İndirme işleminde aldığınız hata mesajlarınin metnini bize gönderebilirsiniz.
Altınstar Macintosh için kullanılabilir. Mac'inizdeki Altınstar yükleme hakkında tüm talimatlar için, indirme sayfasını ziyaret edin.
Maalesef, programımız şu an mobil teknolojisi ve bu bigi teknolojisi tipleri ile uyumlu değildir.

Ödeme

Altınstar kredi kartı bilgilerinizi hiçbir şekilde sormaz. Üçüncü şahıslara kredi kartı bilgilerinizi vermeyiniz.
Bizimle lütfen "Bize Ulaşın" sayfası ile iletişime geçin ve bunu incelemek için bize tüm ödeme detaylarını gönderin.
Kredi kartınızdan para tahsil edilmiş görünüyor ama bu durum böyle değil. Paranın geçici olarak banka veya kartı veren kuruluş tarafından tutuluyor. Direk banka veya kartı veren kuruluşla irtibata geçebilir ve para ile ilgili olarak onların koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz.Size resmi bir işlem yapılmış ise lütfen "Bize Ulaşın" sayfası ile bizimle iletişime geçin.
Size aşağıdaki ödeme yöntemlerini sunuyoruz: Paypal, Kredi Kartı, Visa, Master Card, Banka Havalesi, MobilOdeme (Türkiye).

Chat

Sohbet göremiyorsanız, sohbet seçeneklerini devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bunu sekme 'Seçenekler' etkinleştirebilirsiniz.
Sitemizi zor durumda bırakacak nick, küfür, aşagılayıcı ve siyasi konuşmalar yapanlarla ilgili sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.Insan , din, dil, ırk ve meshep ayırımı yapmak kesinlikle yasaktır. Bütün odalarımızda küfür, hakaret ve aşagılayıcı kelimeler kesinlikle yasaktır.

Dığer sorular

Fikirlerinizi ve Önerilerinizi "Bize Ulaşın" sayfası ile yollayabilirsiniz.
Turnuvalarda Out Oturma her zaman izinlidir.
Muhtemelen size gönderilen e-postalar, e-posta sağlayıcınız tarafından spam olarak görülmektedir. Daha fazla bilgi için servis sağlayıcınıza danışın.
Evet, başka bir dil seçmek için lobi üstündeki seçenek "Dil"e gidin.
Evet, fakat taşlar hakkında bilgi alışverişi olamaz veya herhangi bir anlaşma (bunu yaptığınızda, hile vardır) kesinlikle yasaktır.